CHP'li vekil Berberoğlu'ndan mektup!

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, cezaevindeki ilk mektubunu CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yazdı.
CHP'li vekil Berberoğlu'ndan mektup!
HABER GALERİSİ CHP, adalet için İstanbul yolunda!

CHP, adalet için İstanbul yolunda!

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, MİT TIR'ları davası kapsamında 25 yıl hapis cezası alması ve ardından tutuklanıp girdiği cezaevinden ilk mektubunu dokunulmazlıkların kaldırılmasında rol oynayan partisinin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yazdı.

Kılıçdaroğlu, tutuklu vekil Berberoğlu’nun, mektubunu Adalet Yürüyüşü sırasında aldı ve yürürken okudu.

''Ben üstüme düşeni yerine getirmek üzere vatan nöbetindeyim''

Cumhuriyet gazetesinden Erdem Gül'ün haberine göre Berberoğlu’nun mektubu şöyle:

“Sayın genel başkanım. Bana gösterdiğiniz güven ve desteğe müteşekkirim. Sizin aracılığınızla partili yoldaşlarıma, seçmenlerime ve tüm ülkeye şunu açıklamak boynumun borcudur: Bana atılan bütün suçlamalar iftiradır ve halkın haber olma hakkını engelleyerek gerçek suçluların kabahatlerini örtme telaşı sebebiyledir. Partimde verdiğim ‘Yaşanacak Türkiye’ mücadelesi ha içeride ha dışarıda sürecektir.

"Sadece adında adalet geçen o sarayda, yargısız infaza uğradıktan sonra, bana ‘ne oldu’ diye soran yakınlarıma refleks olarak ‘vatan sağolsun’ yanıtını verdim. Şimdi cezaevindeki ilk saatlerimde düşünüyorum da ilk tepkim çok doğru ve yerindeymiş. Gerçekten böyle hissediyorum sayın genel başkanım.

"Ben üstüme düşeni yerine getirmek üzere vatan nöbetindeyim. Ne kadar sürerse sürsün, neye mal olursa olsun, bu nöbeti bırakmayacağım. En derin saygı, sevgi ve dostlukla.”

Yorumlar