Gülen, 15 Temmuz’un yıldönümünde WSJ'ye konuştu!

Fethullah Gülen, 15 Temmuz darbe teşebbüsünün yıldönümünde ABD’nin etkili gazetelerinden Wall Street Journal’a açıklamalarda bulundu.
Gülen, 15 Temmuz’un yıldönümünde WSJ'ye konuştu!

Darbe teşebbüsünün arkasındaki isim olmakla suçlanan Fetullah Gülen, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için “Bu denli kötüleşebileceğini düşünmezdim” yorumunu yaptı.

Gülen, Türk toplumunu ‘düşünme yetisini’ kaybetmekle suçladı.

15 Temmuz sonrası örgütün sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada baskı altına alındığını savunan Gülen, hükümetin dünyanın birçok ülkesindeki okullarının kapatılması için harekete geçtiğini söyledi.

''Türkiye daha önce böyle bir noktaya gelmedi''

Avrupa ve ABD’de olduğu gibi Türkiye’de de ırkçılık ve şovenizmin yükseldiğini savunan Gülen, NATO ve Avrupa'nın Türkiye’deki bu sorunları çözebileceğini belirtti.

“Türkiye daha önce böyle bir noktaya gelmedi'' diyen Gülen, ''Bu durum sadece Lenin ve Stalin ya da Irak’taki Saddam’la kıyaslanabilir.” ifadelerini kullandı.

Televizyondaki yazı dikkat çekti: zı ''Beklenen mutluluk biraz ilerde...''

Gülen'in WSJ'ye verdiği demeçlerden çok çektirdiği fotoğraflarda çok konuşuldu. Televizyonda “Bizim için ümit oldunuz. Şimdilerde şölen var bahçelerde. Bahardan ses geliyor perde perde; Aceleci acele edip dursun, beklenen mutluluk biraz ilerde…” yazdığı görüldü.

Yorumlar