Berberoğlu'ndan Cumhuriyet mesajı!

Maltepe Cezaevi'nde tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu'nu ziyaret eden CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Berberoğlu'nun Cumhuriyet davasına dair açıklamalarını aktardı.
Berberoğlu'ndan Cumhuriyet mesajı!

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Maltepe Cezaevi’nde tutuklu bulunan CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nu ziyaret etti.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre Bakan, ziyaret ettiği Berberoğlu’nun sağlık ve moralinin iyi olduğunu belirterek “Herkese selamlarını iletti” dedi.

Bakan, şunları söyledi:

“İnsanlar, parke döşettiği için para ödemesi yaptığı parke döşemecisinin oğlunun FETÖ bağlantısı olduğu düşünülen bir firmaya malzeme sattığı için FETÖ’cü olmakla suçlanıyor. Adeta aklımızla alay ediyorlar. İddianamesi FETÖ sanığı bir savcı tarafından hazırlanan bu Cumhuriyet’e kumpas davası Türkiye tarihine bir rezillik olarak geçiyor. Cumhuriyet Gazetesi, Cumhuriyet ve onun çocuklarının, yani bizlerin gazetesidir. Bizler, Cumhuriyet Gazetesi’nin yazar ve yöneticilerin yaptığı gazeteciliğin tanığız. Duruşma tarihi seçilirken verilmek istenen mesajın da farkındayız. Basında sansürün kaldırılmasının yıldönümünde, bugün İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde görülecek olan Cumhuriyet Davası’nda, Cumhuriyet’in yanındayız. Haber almak insan hakkıdır. Gazetecilik suç değildir.”

Yorumlar