Adil Öksüz'ün 'son sözleri': 'Komik bir hadise var, anlatacağım...'

15 Temmuz'un kilit ismi Adil Öksüz'ün darbe girişiminden birkaç gün sonra evinden ayrılırken ''Bana hiçbir şey sormayın, ben buralardan gidiyorum'' dediği iddia edildi.
Adil Öksüz'ün 'son sözleri': 'Komik bir hadise var, anlatacağım...'

Adil Öksüz'ün, 20 Temmuz günü Üsküdar Kısıklı'daki evinden ayrılırken kayınbiraderi Ali Sami Yıldırım'a "Nereye gittiğimi sormayın" dediği iddia edildi.

Sözcü'nün haberine göre, darbe teşebbüsü esnasında gözaltına alınan ve daha sonra serbest bırakılıp kayıplara karışan firari sanık Adil Öksüz'ü İstabul'da karşılayan, Ali Sami Yıldırım savcılık tarafından tutuklu bulunduğu Silivri cezaevinde Öksüz'e ilişkin olarak sorgulandı.

''Komik bir hadise var, gelince anlatacağım''

Adil Öksüz’ün kendisini 18 Temmuz günü aradığını söyleyen Yıldırım, "Başına bir hadise geldiğini, Gölbaşı İlçesi’nde gözaltına alındığını ve bir avukata ihtiyacı olduğunu" söyledi.

Öksüz’e, "sorunun ne olduğunu" sorduğunu belirten Yıldırım, bunun üzerine Öksüz’ün "komik bir hadise olduğunu ve gelince anlatacağını" söylediğini kaydetti.

Yıldırım, Öksüz’ün ortak otoparklarında bulunan SIR plakalı iki aracını alarak kendisini Atatürk Havalimanı’nda karşılamasını istediğini, bunun üzerine Öksüz’ü havaalanından alarak Üsküdar Kısıklı’da aynı binada oturdukları kendi evine götürdüğünü belirtti.

Yıldırım, 20 Temmuz’da saat 12.00 sıralarında kahvaltı yaptıkları sırada bir yakınlarının aradığını ve "Adil Öksüz tutuklandı" şeklinde çıkan haberleri birlikte izlediklerini belirterek, bir süre sonra Öksüz’ün kendilerine “Bu şekilde devam ederse beni tekrar gözaltına alabilirler. Bana hiçbir şey sormayın, ben buralardan gidiyorum. Nereye gittiğimi de sormayın” dediğini ve arabasının orada kalmasını isteyerek zaman kaybetmeden evden çıktığını öne sürdü.

Yorumlar