CHP'nin İBB başkan adayı Ekrem İmamoğlu'ndan ilk açıklama!

CHP'nin İstanbul Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul il binasında açıklamalarda bulundu...
CHP'nin İBB başkan adayı Ekrem İmamoğlu'ndan ilk açıklama!

CHP'nin İBB Başkan adayı olarak gösterilen Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul il binasında başkan Cemal Canpolat ile birlikte bir basın toplantısı düzenledi.

İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle:

"Beni aday gösteren başta Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, partimizin üst yönetimine, İstanbul'daki belediye başkanlarımıza, Parti Meclisi üyelerimize, ilçe başkanlarıma, Beylikdüzü'ndeki çok değerli hemşehrilerime teşekkür ediyorum.

İSTANBUL'A ÖZENLİ YÖNETİM VAAT EDİYORUM

Bu onurlu göreve layık olmaya çalışacağım. Önümüzdeki 18 ay için bu göreve talip olduğum için İstanbul'a büyük projeler sunacak değilim. Ben İstanbul'a özenli bir yönetim vaat ediyorum. Atılacak adımların özenli yapılmasının sözünü veriyorum.

İstanbul'un denizine havasına özen gösteren bir yönetim vaat ediyorum.

YENİ NESİL BİR BELEDİYECİLİK VAAT EDİYORUM

İstanbul'a yeni nesil bir belediyecilik vaat ediyorum. 39 ilçenin hiçbirini birbirinden ayırmayan bir yönetim vaat ediyorum. Seçilmiş belediye başkanlarının seçilmişliğine saygı duyan bir yönetim vaat ediyorum.

Kimsesizlerin kimsesi olacak sosyal belediyecilik vaat ediyorum.

Benim hayalimdeki İstanbul ulaşılabilen, yürünebilen , gezilebilen bisiklete binilebilen, kentte yaşayan herkese mutlak eşitlik sağlayan, sokak hayvanlarına özen gösteren, dünya için turizm ve ticaret merkezi, girişim dostu bir İstanbul.

HOŞGÖRÜLÜ YÖNETİM VAAT EDİYORUM!

İstanbul'un beş bin yıllık tarihine, maneviyatına özen gösteren bir yönetim vaat ettiğini belirten İmamoğlu, " Yeni nesil bir belediyecilik vaat ediyorum. İstanbul'un toplumsal ve kültürel çeşitliliğine özen gösteren, herkese hoşgörüyle bakan bir yönetim vaat ediyorum

Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının emenat ettiği cumhuriyet ve demokrasiye sahip çıkan bir anlayış vaat ediyorum.

Ben bu hayal için adayım hepinize teşekkür ediyorum..."

Yorumlar