CHP'li vekilden Meclis Başkanı'na 'öneri'

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, tartışmalı laiklik karşıtı açıklamalarıyla tepki çeken İsmail Kahraman'ın TBMM'yi teslim edemediğini belirterek, Kahraman'a ismini 'Kararsız Kahraman' şeklinde değiştirmesini tavsiye etti.
CHP'li vekilden Meclis Başkanı'na 'öneri'

''Laiklik yeni anayasada olmamalı'' diyerek laiklik karşıtlığını ilan eden Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın son dönemlerde yaptığı tartışmalı açıklamalara CHP'den tepki geldi.

''KARARSIZ KAHRAMAN''

Kahraman'ın Meclis Genel Kurulu'nu iyi yönetemediğini ve Meclis'i temsil etmediğini belirten Emir, "Cumhuriyeti'nin şu ana kadar gördüğü en sorunlu ve sorumsuz Meclis Başkanı' unvanını hak eden İsmail Kahraman'ın bir kadına hakaret edecek kadar isim oyunlarını sevdiğini anımsayarak, kendi ismini de KARARSIZ KAHRAMAN olarak değiştirmesini öneriyoruz." dedi. 

''Meclis'i saray’dan gelen mesajlarla idare ediyor''

İşte Emir'in o önergesi:

AKP’lilerin Türkiye siyasi hayatında 15 yıldır bıraktığı en büyük iz, zikzaklarla dolu politikalardır. Dün dediğini bugün unutan, bugün dediğini yarın yalanlayan bu anlayıştan kaynaklı hem iç hem dış siyasette Ülkemiz ağır bedeller öderken, karşı karşıya kaldığımız bu öngörüsüz ve kararsız tavır program davetiyelerine kadar yansıdı. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ın Meclis çatısı altında planlanan son iki programda sergilediği, daha doğrusu sergileyemediği tutum bu durumun en net örneğidir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci önemli makamında oturan İsmail Kahraman ne yazık ki oturduğu yeri döner koltuk haline getirmiştir. Her düzenlediği programı, makamının gücüyle değil, kendisini oraya taşıdığını düşündüğü ‘saray’dan gelen mesajlarla idare etmektedir. Nasıl mı? 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin yıl dönümünde Meclis’te düzenlenecek programı, kamuoyuyla paylaşılmasının ardından iki kez değiştiren İsmail Kahraman, son olarak 1 Ekim 2017 tarihinde çalışmalarına başlayacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış programını da değiştirmek zorunda kalmıştır. 1 Ekim programının, saat 14.00’te TBMM’deki Atatürk anıtı önünde başlayacağını, 15.00’te de Genel Kurul ile devam edeceğini davetiyeleri bastırarak duyuran Kahraman, artık alışkanlık haline getirdiği üzere bu kararından vazgeçerek saatte değişiklik yapmıştır. Davetiyeleri ikinci kez düzenleyip bastıran Kahraman, programındaki saatleri birer saat öne çekmiştir.

''TBMM'yi temsil edemiyor''

Yapılan değişiklikler basit bir saat düzenlemesi ile sınırlı düşünülmemelidir. İsmail Kahraman, bir yandan milletin iradesinin oluştuğu TBMM'nin varlığına zarar vermekte, diğer taraftan milletin parasını, 'bir yerlerden gelen talimatlar'la değiştirdiği davetiyelerin ortaya çıkardığı ek maliyetlerle har vurup harman savurmakta. İsmail Kahraman'ın artık TBMM'yi temsil etme konusunda sorunlu bir kişi olduğu tartışılmaz bir gerçektir. 'Türkiye Cumhuriyeti'nin şu ana kadar gördüğü en sorunlu ve sorumsuz Meclis Başkanı' unvanını hak eden İsmail Kahraman'ın bir kadına hakaret edecek kadar isim oyunlarını sevdiğini anımsayarak, kendi ismini de KARARSIZ KAHRAMAN olarak değiştirmesini öneriyoruz.

Yorumlar