CHP'den Erdoğan'a 'haberim yok' tepkisi!

İsmail Kahraman'ın yeniden Meclis başkanlığına adaylığıyla ilgili AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın ‘haberim yok’ açıklamasına CHP’den tepki geldi.
CHP'den Erdoğan'a 'haberim yok' tepkisi!

ÇAĞDAŞ SES – ERMAN ÇİMEN/  AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan , TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın yeniden TBMM Başkanlığına aday gösterilmesi ile ilgili “Meclis Başkanlığına adaylık hususu her milletvekilinin kendi tercihidir. Burada da aynı şekilde şu anda İsmail beyin bu adaylığını ben de sizler gibi aslında yeni öğrenmiş bulunuyorum. Bana düşen hayırlı olsun demektir Benim oy kullanma yetkim yok. Sadece AKP’nin Genel Başkanıyım aynı zamanda Cumhurbaşkanıyım.” açıklamasında bulundu.

Erdoğan’ın şaşkınlıkla karşılanan bu sözlerine CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’tan tepki geldi.

Çağdaş Ses'e konuşan CHP’li Özkoç ; ‘Her konuda bilginiz olacak, başbakanı, belediye başkanlarını görevden alırken bilgilisiniz ama şimdi ne oldu da Meclis Başkan adayı seçilirken basından öğreniyorsunuz. Bu tamamen milletin aklıyla dalga geçmektir. Doğru bir şey değildir.’ dedi.

Açıklamanın AKP için tepkilere yönelik olduğunu söyleyen Özkoç, İsmail Kahraman’ın tekrar aday olması doğrultusunda kendisinin özel talebi ve isteği olduğu biliniyordu. Ama kendi iç durumlarındaki tepkilere yönelik, bu tepkileri azaltmak için bu açıklamayı yapmıştır.’ diye konuştu…

İşte CHP’li Engin Özkoç'un Çağdaş Ses’e yaptığı o açıklamalar:

‘BU TAMAMEN MİLLETİN AKLIYLA DALGA GEÇMEKTİR!’

“Milletin aklıyla dalga geçmemek lazım. Her konuda bilginiz olacak, başbakanı, belediye başkanlarını görevden alırken bilgilisiniz ama şimdi ne oldu da Meclis Başkan adayı seçilirken basından öğreniyorsunuz. Bu tamamen milletin aklıyla dalga geçmektir. Doğru bir şey değildir.  

'AÇIKLAMA AKP İÇİ TEPKİLERE YÖNELİK!'

İsmail Kahraman’ın tekrar aday olması doğrultusunda kendisinin özel talebi ve isteği olduğu biliniyordu. Ama kendi iç durumlarındaki tepkilere yönelik, bu tepkileri azaltmak için bu açıklamayı yapmıştır.

'ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİL…'

Bir taraftan Atatürk’e, onun ilkelerine ve yönetim anlayışına saygı duyuyoruz diyorsunuz, bir taraftan da Atatürk ilkelerini ve Cumhuriyet’in Laiklik ilkesini hiçe sayan birisini tekrar aday gösteriyorsunuz bunu anlamak mümkün değil.”

Yorumlar