Ataşehir Belediyesi önünde toplanarak, 'Battal İlgezdi yalnız değildir' dediler

İçişleri Bakanlığı'nın hukuksuzca aldığı Ataşehir Belediye Başkanını görevden uzaklaştırma kararını protesto için belediye binası önünde toplanan Ataşehirlilerle, CHP'li yöneticiler açıklama yaparak, Battal İlgezdi'ye sahip çıktı.
Ataşehir Belediyesi önünde toplanarak, 'Battal İlgezdi yalnız değildir' dediler

İşte Ataşehir Belediyesi önünde yapılan o açıklamalar:

"BU CHP'Lİ BELEDİYELERİ TESLİM ALMA OPERASYONUDUR"

CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat:

"Bu AKP'nin kendi üstündeki yolsuzluklarını örtbas etmenin, kapatmanın operasyonudur. Ataşehir Belediye başkanımız kendisi iki sene önce Cumhuriyet Başsavcılığına kendisi için suç duyurusunda bulunmuştur. 'Gelin hakkımda benimle ilgili çıkan haberleri soruşturunuz.' diyerek, Cumhuriyet Başsavcılığı’na bizzat il başkanı ile birlikte gidip başvurmuştur. Kendisi ve ailesi her seferinde her gün bir müfettişle karşı karşıyadır. Burada bir tek hedef vardır. Cumhuriyet Halk Partili başarılı belediye başkanlarının başarısını, başarısız gibi gösterme operasyonudur. Bu Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri teslim alma operasyonudur"

"OLMAYAN DELİL KARARTILAMAZ"

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay:

"Bu ülkeye adalet, demokrasi ve özgürlüğü getirmek için buradayız. Yollardayız, yılmayacağız. Battal İlgezdi 2009 yılının Mart ayından beri Ataşehir halkına hizmet ediyor. Bütün Ataşehirliler bilir ki yaklaşık 9 yıldır Ataşehir belediyesinde personelden çok İçişleri Bakanlığı müfettişleri, Sayıştay denetçileri, Cumhuriyet Başsavcıları bu binada oturmuştur. Denetim yapmıştır. Orta yerde hiçbir somut bulguya, en ufak bir suiistimale ve suç unsuruna rastlanılamamıştır. Bugün yaşananın tam adı şudur; yavuz hırsız ev sahibini bastırmak istemektedir. Yavuz hırsızın ev sahibini bastırmasına ne Ataşehirliler ne de Türkiye izin vermeyecek. Böyle ucuz, böyle sıradan gerekçelerle ne CHP'yi ne de tek CHP'liyi itibarsızlaştıramazsınız. Olmayan delil kararmaz. Gerekçe delillerin karartılması üzerine kurulmuş. Gülünç, komik bir gerekçe. Herkes bilir ki, delil karartma süreci soruşturma aşamasındadır. Bu süreçten sonra, delil karartılacak diye başkanı görevden uzaklaştırmak, bir hukuk garabetidir. İdari skandaldır. Bu skandala seyirci kalmayacağız. İçişleri Bakanlığı'nın sayısız müfettişleri, Cumhuriyet savcıları, yerel mahkemeler ve en son Danıştay Ataşehir Belediyesi'ni ve Battal İlgezdi ile ilgili açılan bütün soruşturmaları temiz, yok bir şey diyerekelinin tersi ile itti. Şimdi kendi devlet müfettişlerine güvenmeyenler, delil karartılır diye başkanı görevden almaya kalkışmakla, Ataşehir halkının iradesini gasp etmiş olmaktadır"

"MAHKEME BERAAT VERDİ, DİRENECEĞİZ"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan:

Belediye başkanımızdan hiçbir şüphemiz yok. Kendisi başkaları gibi soruşturmalardan kaçmadı. İftiralara kumpaslara karşı hodri meydan dedi. Savcılığa gidip, ‘varsa verecek hesabım sormayan da namerttir vermeyen de namerttir. İntikam almak peşindeler. Kedi rezilliklerini böyle ödeteceklerini sanıyorlar. Sahte soruşturmalar üzerinden belediye başkanlarımızı görevden alarak unutturulmaya çalışıyorlar. Kendileri bir gün halkın direnciyle karşı karşıya kalacaklar. Bu adım halkın iradesine darbe adımıdır. Türkiye’nin her yerinde direneceğiz, darbecilere pabuç bırakmayacağız. Görevden alma kararına dayanak yaptıkları sahte gerekçelerinin tamamının hesabını belediye başkanımız verdi. Müfettişler ‘inceleme yapmaya gerek yok’ dedi, mahkeme beraat kararı verdi, Danıştay ‘soruşturma izni vermeye gerek yok’ dedi. Ama onlar intikam alma peşindeler. Yaptıkları bu denemeler halkın direnişiyle yerle bir olacak."

Yorumlar