Kılıçdaroğlu'ndan Yunan Bakan'a 'adalar' yanıtı!

Kocaeli'de STK'ler ve muhtarlarla bir araya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yunanistan Savunma Bakanı'nın 'adalar' çıkışına ''2019'da gelip alacağım'' diyerek yanıt verdi.
Kılıçdaroğlu'ndan Yunan Bakan'a 'adalar' yanıtı!

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Kocaeli'de STK'ler ve muhtarlarla bir araya geldi. Açıkladığı Man Adası belgelerine değinen Kılıçdaroğlu, "Sen vergi kaçırmak için Man Adası'na gideceksin. Ben bunun hesabını sorunca her türlü hakareti edeceksin. Sonra da yerli ve milliyim diyeceksin. Hadi canım oradan. Sen ne yerlisin ne de milli" ifadesini kullandı.

Yunanistan Savunma Bakanı Panos Kammenos'un “Adaları gel de al” yorumuna ise Kılıçdaroğlu, "2019'da gelip alacağım dedi"

''Asla ve asla geri adım atmayacağım''

Kılıçdaroğlu Kocaeli'deki konuşmasından satır başları şöyle:

-Biz bu kanunu yapıp Meclis'e vereceğiz. Güçleri yetiyorsa gelsinler beraber bu kanunu çıkaralım.

-Muhtarlar mademki demokrasiyle geldi, onlara saygı göstermek siyasetin görevidir. Muhtarlar güçlendikçe bu ülkede gerilim olmaz.

-OHAL neden var Türkiye'de? Milletvekillerinin hapse atılması doğru değildir. Bu "Türkiye'de demokrasi var mı, yokmu?" sorusunun sorulmasına yol açıyor.

-Kamyoncu arkadaşıma şunu söyleyeyim. Türkiye'de bütçe görüşmelerinin sadece bir bölümü kamyonculara ayrıldı. Dünyanın en ağır mazotunu size satıyorlar. En ağır cezaları siz ödüyorsunuz. Bunları tek tek saydım. Başbakan çıktı dedi ki "Kılıçdaoğlu yalan söylüyor". Kamyoncuların Başbakan'dan hesap sorması lazım.
-Günün 24 saati her türlü hakarete maruz kalıyorum. Sanıyorlar ki ben geri adım atacağım. Asla ve asla geri adım atmayacağım. Bu milletin hakkını ve hukukunu sonuna kadar savunacağım.

'' Sen ne yerlisin ne de milli!''

-Türkiye iyi yönetilmiyor. Hiç kimse memnun değil yaşamından. Efendim büyüme arttı. Büyüme arttıysa çiftçi niye isyan ediyor. Kamyoncular neden memnun değil. Sen vergi kaçırmak için Man Adası'na gideceksin. Ben bunun hesabını sorunca her türlü hakareti edeceksin. Sonra da yerli ve milliyim diyeceksin. Hadi canım oradan. Sen ne yerlisin ne de milli.

-Türkiye 2019'a giderken yeni bir yol ayrımına geldi.

-Otoriter rejim hiçbir zaman büyüme getirmemiştir. Demokrasiyi hep beraber savunmamız lazım.

-Asgari ücret en az net 2 bin lira olmalı.

Yorumlar