CHP'li Belediye Abdullah Cömert'in ağabeyini işten çıkardı

CHP’li Hatay Belediyesi’nde taşeron firmada çalışan işçilerin iş akitleri feshedilince Abdullah Cömert’in ağabeyi Adnan Cömert de işsiz kaldı.
CHP'li Belediye Abdullah Cömert'in ağabeyini işten çıkardı

ÇAĞDAŞ SES / ÖZEL HABER – ECE SEVİM ÖZTÜRK - Gezi direnişi sırasında hayatını kaybeden 22 yaşındaki CHP Hatay Gençlik Kolları üyesi Abdullah Cömert’in ağabeyi Adnan Cömert, CHP’li Hatay Büyükşehir Belediyesi ile iş yapan taşeron firma tarafından işten çıkarılanlar arasında.

Abdullah Cömert’in ağabeyi Zafer Cömert, CagdasSes.com’a yaptığı açıklamada, göz boyamak için ağabeyinin taşeron firmaya şoför olarak sokulduğunu, bir süre sonra ihale süreci bahane edilerek diğer işçilerle birlikte işten çıkarıldığını kaydetti.

Cömert, yaptığı açıklamada şu ifadelerde bulundu:

Adnan ağabeyim dokuz ay işsiz kaldıktan sonra CHP’li belediyeden tenezzül edip de asgari ücretle belediyede şoför olarak işe aldırdılar ve bunu bize bir lütuf olarak sundular. Ağabeyim altı ay çalıştı ve şimdi ihale süreci bahanesiyle işten çıkarıldı.

DÖRT AİLEYE BAKIYORUM, BEN DE ÇALIŞMASAM AÇ KALIRDIK

Kendisi bir aydır işsiz, iki çocuğu var ve annemlerle aynı evde yaşıyor. Anne babaya bakma görevi de bir nevi onun üzerinde, çünkü ailede başka çalışan yok. Ben yeni işe girdim, öyle durumu kurtarmış gibi görünüyoruz ama annem, babam, ağabeyim ve ailesi, Rusya’da olan eşim ve benim masraflarım... Bütün bu saydıklarım benim maaşa bakıyor, dört aileye bakıyorum. Şimdi, ben çalışmasam ailemin deyimiyle aç kalırdık, inanıyorum buna. Çünkü Abdullah’ın Balıkesir’deki duruşması için geldiğimde gerçekten durum çok kötüydü ve bunun için bulduğum ilk işe kendimi attım.

KARDEŞİMİN DURUŞMASINA GİTTİĞİM İÇİN İŞTEN ÇIKARTILDIM

İki hafta sonra işimden izin alıp duruşmaya gideceğim, daha önce ki işten çıkarılma nedenlerimden birisiydi duruşma için sürekli izin almam, umarım burada da aynısı olmaz. Binlerce kilometre yol gidip (ailecek git gel 2600 kilometre ediyor) gelecek ve bizimle alay edilecek daha önce olduğu gibi. Sistem bize öldünüz, öldüğünüzle kalın diyor ve millet susarak buna alkış tuttuğunun farkında değil.
 Polislere atılan slogan var ya
; "biz çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakacağız" diye;
 ben de onlara sormak istiyorum; “Çocuklarına nasıl bir gelecek bırakacaklar?”

ABDULLAH CÖMERT

Gezi direnişi sırasında hayatını kaybeden 22 yaşındaki Abdullah Cömert, CHP Gençlik Kolları üyesiydi.

30 Mart yerel seçimlerinde CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı yapılan ve seçimleri kazanan Lütfü Savaş, Gezi direnişi için yaptığı "Birkaç marjinal grup var, eylemleri onlar yapıyor. Hatay halkı buna destek vermiyor" açıklamayla dikkatleri üzerine çekmişti.

Yorumlar