Erdoğan'ın Sudan'a yaptığı 'ada' teklifine İYİ Parti'den tepki!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sudan'a yönelik ''Bize ada tahsis edin'' teklifinde bulunan hükümete seslenerek ''El âlemin adasını istiyorsun da, bizim 18 adamız işgal altında, bunun hakkında ne düşünüyorsun?" dedi.
Erdoğan'ın Sudan'a yaptığı 'ada' teklifine İYİ Parti'den tepki!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sudan'daki temasları sırasında “Sevakin Adası’nı bize tahsis edin, restore edelim, tarihi şanına layık hale getirelim” demişti.

''El alemin adasını istiyorsun da, bizim 18 adamız işgal altında''

Erdoğan'ın Sudan hükümetine yaptığı 'ada' teklifine İYİ Parti'den tepki geldi. Konuyla ilgili twitter hesabından açıklama yapan partinin Genel Başkanı Meral  Akşener, ''Sudan'da bir ada varmış, Erdoğan “Onu bize verin restore edelim” demiş. El âlemin adasını istiyorsun da, bizim 18 adamız işgal altında, bunun hakkında ne düşünüyorsun? Yunanlar “Sıkıysa gelin alın” dedi; çıt yok. Onlar suskun ama merak etme az kaldı; geliyoruz, sıkıysa sen verme!'' ifadelerini kullandı.

Akşener'in açıklamaları şu şekilde:

Sudan'dan hayvan ithalatı için anlaşma yapılmış. Peki, bizim hayvancılığımız ne oldu? Tarım gibi o da bitti! Neden gerekli teşvikleri yapmak yerine ithalata yöneliyorsunuz? Neden dünya ile rekabet edecek bir et, süt üretimimiz yok? İYİ Parti'nin ilk hedefi bu sorunları çözmektir.”

Yorumlar