AKP'den yeni Abdullah Gül açıklaması!

Sivillere yargı muafiyeti getiren Kanun Hükmünde Kararname'ye yönelik eleştirisiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedefinde olan isim Abdullah Gül'le ilgili AKP'den yeni bir açıklama geldi.
AKP'den yeni Abdullah Gül açıklaması!

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya Milletvekili Ahmet Sorgun, 11'inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 696 sayılı KHK ile ilgili açıklamalarıyla ilgili konuştu.

''Dostların attığı gül, incitebilir, üzebilir''

AKP'li Sorgun, partisinin il başkanlığı tarafından bir otelde düzenlenen değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantıda AKP'li vekiller, belediye başkanları ve parti yöneticileri de yer aldı. AKP'li Sorgun, burada konuşma yaparak, 2017 yılını değerlendirdi ve yeni yıl için de terörle mücadelede kararlılık vurgusu yaptı.

Yeni asgari ücrete ilişkin de açıklamalarda bulunan Sorgun, ''Asgari ücrete 14.2 zam yapıldı. Sırtında yumurta küfesi olmayan asgari ücreti 2 bin de eder, 3 bin de eder. Kendileri iktidar ortağı olduğu 2000'li yıllarda, asgari ücret, sadece 97 dolar ediyordu. Şimdiki artışla 421 dolar ediyor. 1990'lı yıllarda ise bir asgari ücretlinin buzdolabı alabilmek için belki 1 yıl çalışması gerekiyordu; ama şimdi en iyisinden bir buzdolabını satın alabiliyor'' diye konuştu.

Abdullah Gül'ün, 696 sayılı KHK ile ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar hakkında görüşü de sorulan AKP Genel Başkan Yardımcısı Sorgun, ''Cumhurbaşkanımız, nezaketle ve kibar bir şekilde ifade etti. Dostların attığı gül, incitebilir, üzebilir. Sadece bu kadarını söyleyebilirim" dedi.

Yorumlar