Bakan Çavuşoğlu'ndan 'PKK ile pazarlık' haberlerine yalanlama

Terör örgütü PKK ile pazarlık yapmak için ön şart ortaya koyulduğu yönündeki haberlerle ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan açıklama geldi.
Bakan Çavuşoğlu'ndan 'PKK ile pazarlık' haberlerine yalanlama

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Alman Haber Ajansı DPA'ya verdiği mülakatta ilişkin açıklamada bulundu. 

''Kürt vatandaşlarımızın 'PKK ile mücadele' istediklerini vurguladım''

"PKK ile pazarlık yapmak için ön şart ortaya koyduğu" yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını iddia eden Çavuşoğlu, "Çocuk katili terör örgütüyle pazarlık yapmak için ön şart ortaya koyduğumuz yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Milletimize verdiğimiz söz, terör örgütünün kökünü kazıyana kadar hiçbir gücün bizi durduramayacağıdır." ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu, "Şimdi ise milletimizin, özellikle de Kürt vatandaşlarımızın PKK ile mücadeleye sonuna kadar devam etmemizi istediklerini vurguladım" dedi.  Alman Haber Ajansı DPA da konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Bakan Çavuşoğlu'nun Basın Danışmanı Kahraman Halisçelik'in ifadelerine yer verdi.

Halisçelik, DPA'ya yaptığı açıklamada, PKK'nin silah bırakmasının "barış sürecinin yeniden hayata geçirileceği" anlamına gelmeyeceğinin altını çizerek, "Bizim Türk vatandaşlarını öldürmeye devam eden bir terör örgütüyle yeniden görüşmelere başlama niyetimiz yok" ifadelerini kullandı.

Yorumlar