CHP’li Özel'den Bahçeli-Erdoğan görüşmesine eleştiri!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Erdoğan-Bahçeli görüşmesiyle ilgili, “Manisa’da apartmana yönetici seçtik 4.5 saat sürdü. Devleti 5 yıl sınırsız yetkilerle yönetecek adama 1.5 yıl öncesinden yetki veriyor ve 30 dakika sürüyor” diye konuştu.
CHP’li Özel'den Bahçeli-Erdoğan görüşmesine eleştiri!

Meclis’te düzenlediği basın toplantısında konuşan CHP'li Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin görüşmesine değindi.

''Biz Manisa’da apartmana yönetici seçtik 3 yıl önce 4.5 saat sürdü''

''İçeriye girmesi, tokalaşması, çayı çorbası, her şey dahil 30 dakika.'' diyen CHP'li Özel, ''Biz Manisa’da apartmana yönetici seçtik 3 yıl önce 4.5 saat sürdü. Devleti 5 yıl sınırsız yetkilerle yönetecek adama 1.5 yıl öncesinden yetki veriyor; ‘adayım yok’ diyor ve 30 dakika sürüyor. 30 dakika; içeriye girme, bağlılıklarını bildirme ve partinin anahtarını teslim edip çıkma süresinden daha fazlası olamaz. Bizlere sınırsız telefon geliyor, MHP’ye de geldiğini biliyoruz. MHP’nin doğal tabanından ‘aldatıldık, kandırıldık, partimizin bu duruma düşmesine üzülüyoruz’ şeklinde tepki telefonları geliyor. Bunun MHP yöneticilerine sorulması gerekiyor. ‘Genel Merkezin santrali ne durumda?’ diye sorulması gerekiyor” diye konuştu.

''AKP’de hem FETÖ hem PKK ile işbirliği ile suçlanabilecek ilk isim Mahir Ünal'dır''

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Seçim, yerli ve milli olanlarla ipi başka mahfillerin elinde olanlar arasında geçecek” dediğini aktaran Özel, “ABD’ye gidip gelip icazet alıp kurulmuş, defalarca ABD ile işbirliğini söylemiş, BOP’un eşbaşkanı olmuş ve her seferinde biraz daha ABD’nin kullanabilmesi için ricada bulunulmuş birisinin bize böyle bir söz söylemeye hakkı yoktur” ifadesini kullandı.
AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal’ın “Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarını ihanet içinde görüyoruz” dediğini ileri süren Özel, “Sen darbe başarılı olsaydı Türkiye’yi yöneten kadroların içinde olacak mıydın olmayacak mıydın? Darbe başarı olsaydı belki Erdoğan, Yıldırım, bazı yöneticiler, bizler olmayacaktık ama sen sıkıyönetimde yaptığınız toplantılardan sonra sözcü olarak yine açıklama yapacaktın Mahir Bey. AKP’de hem FETÖ hem PKK ile işbirliği ve görüşmelerle suçlanabilecek ilk isim kimdir? İlk akla gelen isim elbette Mahir Ünal” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar