Cemal Canpolat: 'Milyon kere Atatürk'ün askeriyim!'

CHP İstanbul İl Kongresi'nde il başkan adayları konuşmalarını yaptı. Partililere seslenen Cemal Canpolat konuşmasında ''Yüz kere bin kere milyon kere Mustafa Kemal'in askeriyim, bununla da onur duyuyorum" ifadelerini kullandı.
Cemal Canpolat: 'Milyon kere Atatürk'ün askeriyim!'

Bostancı Gösteri Merkezi’nde yapılan CHP İstanbul İl Kongresi'nde İl Başkan adayları açıklamalarda bulundu.

Canan Kaftancıoğlu'nun konuşmasından satırbaşları:

Hepinizi en devrimci duygularımla selamlıyorum. Bugüne kadar hizmet etmil il başkanlarına huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.

Ben İstanbul'u haramilerin saltanatından kurtarmaya adayım. Yıllardır süren kadın mücadelesinin sonucu olarak Türkiye'nin en büyük örgütünün adayı olmaya adayım. 

Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun başlattığı hak hukuk adalet mücadelesinin İstanbul'da başlatmak içni adayım.  Konuşma vaktini geçtik. Var gücümüzle çalışma vakti. Lafla değil işle anılma vakti. Sokak sokak ev ev dertlere derman olmak için adayım.

Canpolat: 'Atatürk'ü ve kurduğu anlayışı yaşatacağız'

Cemal Canpolat'ın konuşmasından satırbaşları:

Değerli arkadaşlar  Enis Berberoğlu ve yaklaşık 6 milyon oy alan başka bir partinin ve belediye başkanlarınında tutuklu olduğu bir ülkede hak hukuk adalet talebimizi yeniliyorum. 

Mustafa Kemal Atatürk'ü ve kurduğu anlayışı yaşatacağız. Atatürk'ünde söylediği gibi CHP kimsesizlerin babasıdır. 

Başta İstanbul olmak üzere 81 ilde oylarımızı yüzde 50'lere çıkarmak için adayım

Bağdat'ta Suriye'de sahipsiz çocukların ziyaretine gittik. Kürt Türk Nusayri diye birbirlerine kurşun sıkanları gördük.  Şimdi birbirimize sarılma vaktidir. Bu ülkede bizleri ayrıştırmak isteyenlere karşı duracağız. Bir olacağız. 

19 Mayıs Mustafa Kemal'in gençliğe sunduğu bayramdır. İstanbul'dan 5 bin genci Yoğurtçu Parkında Genel Başkanımızla buluşturduk.

12 bin partilimize eğitim verdik. Sandıklarda 200 bin arkadaşımız görev aldı. Onlara teşekkürlerimi borç bilirim.

Anketlerde yandaş medya İstanbul'u yüzde 35'le başlattığında ben genel başkanımı arayıp yüzde 52 oy alacağımızı söyledim. Tüm örgütüme partime bu noktada minnettarım. 

958 mahallede komiteler kurduk. Bu komiteler sayesinde referandumda Hayır oyu çıktı. İstanbul’a AKP’yi dar ettik dar edeceğiz. Biz Anadolu'dan dişimizle tırnağımızla mücadele ederek buralara geldik. Biz el bebek gül bebek bugünlere gelmedik. Saraylardan, polis koridorlarından değil; işkence tezgahlarından geldik.

Tek seferde 18 İlçe Başkanını görevden alanlar burada demokrasi dersi veremezler. Önce dönüp geçmişlerine baksınlar.

Ben 2 yıl boyunca partimden ihraç edildim. Ama ihraç edildiğim süreçte de partim içi çalışmaya devam ettim. Genel Başkanımızın önüne mermi atıldığında kaçtılar. Ama biz orada yumruk yumruğa dövüştük.

Tek seferde 18 İlçe Başkanını görevden alanlar burada demokrasi dersi veremezler. Önce dönüp geçmişlerine baksınlar.

Genel Başkanımıza lafla sahip çıkmak olmaz. İki gerici gücün çatışmasından demokrasi çıkmaz dedik. Taksim'e 30 bin kişi gelmez diyenler mahcup oldu. 1 buçuk milyon insan geldi. Genel Başkanım 15 maddelik demokrasi bildirisini okudu. Genel Başkanın arkasında durmak böyle olur. Dersim’den yetişen, yokluktan gelip Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğuna oturan Kemal Kılıçdaroğlu'nun arkasında durmak onurumuzdur

Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet tarihinin en büyük yürüyüşününü gerçekleştirdi. İçerideki ve dışarıdakilerin hakkını savunmak için Ankara'dan İstanbul'a yürüdü. Hak için hukuk için adalet için. Her türlü gericiliğe baş kaldıran herkese saygılarımı sunuyorum. 

Bu ülkede çağdaş Atatürkçü laik askerleri içeri attılar. AKP, darbe ortaklarıyla 16 yıldır bu ülkeyi yönetiyordu. Atatürkçüleri içeri attılar. Ortaklarına ihale verdiler, kozmik odayı verdiler, ne zaman terör örgütü ilan ettiler? Bunların hesabını soracağız. 

Yorumlar