Bakan Kurtulmuş'tan 'Abdullah Gül' açıklaması!

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 11. cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 'cumhurbaşkanı adayı' olarak çıkmasını beklemediğini söyleyerek ''2019 seçimleri şahısların ötesinde önem arz eden bir seçim" diye konuştu.
Bakan Kurtulmuş'tan 'Abdullah Gül' açıklaması!

Antalya Belek Turizm Merkezi'nde ulusal medya kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya gelen Kurtulmuş, gündeme ilişkin soruları cevaplar verdi.

Abdullah Gül'ün adaylık tartışmaları sorulması üzerine Numan Kurtulmuş, Gül'ün, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın karşısına aday olarak çıkacağını düşünmediğini kaydetti:

'Erdoğan'ın karşısına aday olarak çıkmaz'

"Ben kimin, ne yapmak istediğini bilmiyorum, ama benim bildiğim Abdullah Gül, Cumhurbaşkanımıza karşı cumhurbaşkanı adayı olarak çıkmaz. Çünkü 2019 seçimleri şahısların ötesinde önem arz eden bir seçim. Sadece ilk sefer cumhurbaşkanının halk tarafından doğrudan seçiliyor olması değil bundan sonra sistemin nasıl oturacağının da şekilleneceği bir döneme giriyoruz. Açıkçası bu anlamda da bütün bu gerekçelerin hepsini değerlendireceğini ve Sayın Abdullah Gül'ün, Cumhurbaşkanımızın karşısına aday olarak çıkmayacağını düşünüyorum, değerlendiriyorum"

Yorumlar