İyi halli tecavüzcüler

Mardin 1. Ağır Ceza Mahkemesi, 24 sanığa alt sınırdan 5 yıl ceza verdi ve iyi hal indirimiyle 4 yıl 2 ay-4 yıl 10 aya indirdi.

*

İzmir’de karakolda polislerden evire çevire dayak yiyen kadın 6,5 yılla, dayak atan polisler ise 1,5 yılla yargılandılar.

Polis yetkililerinin ‘o kadın konsomatris’ diyerek kendilerini savunmaları ve mahallelinin ‘mahallemüzde konsomatris istemezük’ çıkışı sayesinde kadıncağız evsiz kaldı.

Polisler ne oldu, derseniz; İdris Naim Şahin “O polisleri Konak Meydanı’na darağacı kurup asalım mı?” çıkışıyla hepimizin ağzının payını verdi.

*

Taciz suçu nedeniyle meslekten ihracına karar verilen polis, karıştığı ikinci taciz davasında da 'iyi hal indirimi'nden yararlandı.

Çorlu’da, eşiyle kavgalı kadını önce yüz yüze, ardından cep telefonu mesajı ve telefonla taciz eden polis amirine, en alt sınırdan ‘iyi hal’ indirimli ceza uygulandı.

Ceza, ‘5 taksitte ödemek üzere 2 bin 500 TL para cezasına çevrildi. Karar duruşmasında polis amirinin trafik kazası sebebiyle karakola başvuran öğretmeni taciz edip polislikten ihraç ediği ortaya çıktı.

*

Zonguldak’ta, maden işçisi 37 yaşındaki G.S. zihinsel engelli 36 yaşındaki S.P.’ye tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklu yargılandığı ve 10 yıl hapsi istendiği davada, mağdurun kendi isteğiyle ilişkiye girdiği kanaatine varılarak tahliye edildi.

Sadece 4 ay tutuklu kaldı, rızasıyla birlikte olduk dedi, salındı. Çıkışta karısı sevinçle sarıldı kocasına.

*

Adalet Bakanı Sadullah Ergin CHP'nin tutukluluk süresine ilişkin teklifini eleştirerek "Bu teklif yasalaşırsa 2 bin 427 kişi tahliye olur" dedi.

“Şimdi, bir siyasetçimiz şunu söylüyor: ‘Bir kanun çıkardılar, bir baktık insanları domuz bağıyla öldürenlerin hepsi dışarıda. Hizbullah’ın neler yaptığı toplumun belleğinde duruyor.’ Şimdi bunu diyen Sayın Kılıçdaroğlu ve bunu eleştiriyor" diyen çok sevgili Adalet Bakanımız Ergin ekliyor:

“Bu teklifin yasalaşmasıyla beraber 2 bin 427 tutuklu tahliye olma durumuyla karşı karşıyadır. Bu 2 bin 427 kişi içerisinde terör örgütüne üye olanlar, terör suçu işleyenler, asker, polis öldürenler, çocuklara karşı cinsel tacizde bulunanlar, tecavüzde bulunanlar, her türlü, toplumu irrite edecek sanıklar da var”

*

Hüseyin Üzmez’i bile 2,5 yıl içerisinde tahliye eden bizlerken, çok sevgili Adalet Bakanımız Ergin, bu yazıyı okuduğunda ‘tacizciler de, tecavüzcüler de çıkar’ korkusunun yersiz olduğunu anlayacaktır sanmaktayım.

*

Ferhat Tüzer ve Berna Yılmaz ‘Parasız eğitim istiyoruz, alacağız!” yazılı bir pankart açtıkları için 19 ay boyunca terör örgütü üyeliği suçundan tutuklu bulundular.

*

Yukarıda saydığım tecavüzcü ve tacizcilerin tüm hayatları, isimlerinin baş harfi iki nokta arasında sınırlanırken, Ferhat Tüzer ve Berna Yılmaz’ın ismini neden biliyoruz dersiniz?

*

8 Mart Kadınlar Günü etkinliğinde “Kadın ne iktidarın ne erkeğin kölesidir”, “Türban iktidarın ve erkeğin isteğidir” pankartı açmış olması mesnet gösterilerek, Berna Yılmaz’ın bugün itibariyle ‘terör örgütüne üye olmak ve propagandasını yapmak’ suçundan 1 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmış olması, neden baş harfleriyle tüm hayatlarını sınırlamamış olmamızı açıklıyor mu size?

Ferhat Tüzel, Berna Yılmaz, Cihan Kırmızıgül, Baran Nayır, Ali Deniz Kılıç ve 500 tutuklu düşünen üniversiteli, liseli öğrenciler, düşünen gençler ve Hopa direnişçileri, HES direnişçileri.. Hiçbirine mahkeme ‘iyi hal’li çocuklardır demedi..

18 yaşındaki Fırat Mamak’taki tren istasyonun duvarına ‘tek yol devrim’ yazıp 36 yılla yargılanacağına, Milli Gazete gibi ‘tek yol İslam’ yazsaydı, büyüyünce Bakan Yardımcısı olup, bizim paralarımızla ayda 43 bin TL’ye Audi A8 kiralar, denize karşı şerbet içer miydi dersiniz?

Hazır çok sevgili Adalet Bakanımız Sadullah Ergin, elimizden sehven kaçırdığımız Hizbullahçılar demişken, söylemeden geçmeyeyim:

Hizbullahçılar insanları domuz bağıyla katlettiyse, birileri de o hukuku domuz bağıyla katletti.

- See more at: http://arsiv.cagdasses.com/yazar/170-ece-s-ozturk-iyi-halli-tecavuzculer.html#sthash.uSLwEiEE.dpuf

Yorumlar