Bu bir yardım çağrısıdır! Minik Gülce için haydi dayanışmaya!

9 yaşındaki Gülce’nin yaşıtları gibi koşabilmesi için 50 bin Euro’ya ihtiyacı var!

Barış Kurşun, Gülce’nin babası.

Tüm hayatını Gülce’ye adamış, tek arzusu kızının sağlıklı büyüyebildiğini görmek olan bir baba.

Gündüzleri şoförlük yapıp, geceleri güvenlik görevlisi olarak çalıştığı barın önünde arabasının bagajına koyduğu tişörtleri eşe dosta satarak, kızının tedavi ve eğitim masrafları için para biriktirmeye çalışan bir baba.

Aynı durumda olan pek çoğumuzun yapmaya çalışacağı gibi.

Seberal Palsili (beyin felci) kızı Gülce için mücadele veren Barış, aynı zamanda epilepsi hastalığı ile de karşılaştıklarını ve Gülce’nin yaşamının çok zor bir yaşam olduğunu aktarıyor.

Gülce’nin beyninden komut gitmediği için, sağ tarafını kullanamıyor. İstemsiz kas hareketleri sebebiyle yere sağlam basamayan Gülce, tutunamadığı için sürekli düşüyor ve düşmesi sebebiyle pek çok dişi çoktan kırılmış bile.

2 ay sonra Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde VNS beyin pili takılacak olan bu güzel kızın emekçi babası Barış, 2 senedir Gülce’yi Metin Sabancı Seberal Palsi Özel Eğitim Okulu’na gönderiyor.

Okulun ücreti ise senelik 35.000 TL. %50 burs hakkını kazanmış olsalar dahi, 17.500 TL eğitim ücretini karşılamakta çok zorlanıyorlar.

Bugün yeni bir umut ışığı doğdu Gülce ve Barış için.

Gülce’nin yürümesini %85 oranında düzeltecek bir tedavi.

Tedavi Türkiye’de değil ne yazık ki, Belçika’da.

Ve tedavinin ücreti 50 bin Euro; yaklaşık olarak 145 bin TL.

2006 yılında CHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği görevini üstlenen Barış, “Kızımın tedavisini yaptırabilmek için çalmadığım kapı kalmadı. 89 yılından beri CHP’liyim, görüşmek için gittiğim insanlar beni dinlemedi bile” diyor.

Sosyal devletin eksikliğini her gün anlatıyoruz.

Fakat yardımlaşma ve dayanışmayı yüzlerce TL’den bilet sattığımız parti yemekleri sanıyorsak, vicdanımızı sorgulama zamanımız gelmiş demektir.

Hepimiz Barış’ın yerinde olabilirdik.

Hepimizin uğruna ölmeyi göze aldığımız çocukları Gülce’nin durumunda olabilirdi.

Olmayacağımızın garantisi var mı?

İstanbul Valiliği’nin izniyle açılan hesap numarasına yatıracağımız yardımlarla 9 yaşındaki bu güzel kızın yaşamında çok büyük bir adım atmasını sağlamak bizim elimizde.

Çağdaş Ses’te emek veren tüm basın mensubu emekçi arkadaşlarımızla birlikte başlattığımız bu dayanışma çağrısına 3.000 TL’lik yardım yaparak, ilk tuğlayı biz koyuyoruz.

Şimdi sıra sizde.

Şimdi sıra Barış’a ve Gülce’ye sahip çıkması gereken Cumhuriyet Halk Partisi’nin emekçi örgütünde.

Gülce gülmeden bize gülmek yok!

Barış Kurşun  adına; (0532 172 66 54)

T.C. Ziraat Bankası IBAN NO: TR2 7000 1000 8367 22 91 3985 002

 

Yorumlar