Murat Hazinedar ihraç edilsin diyen rapor nerede Sayın Kılıçdaroğlu?

Dün Murat Hazinedar'ın Mehmet Ağar'ı kabul etmesine şaşıran sayısız insana tanık oldum. Bu da benim hayretim olsun.

-Devlet Galip Öztürk'ü arar da bulamazken, birlikte çekilmiş fotoğrafını paylaşan Murat Hazinedar, Eski Kontrgerilla şefini ağırladı diye şaşırma.

-Aynı Murat Hazinedar'dır ki, onlarca gencin polis kurşunuyla hayatını kaybettiği Gezi direnişinin yıldönümünde "Bundan sonra polis kardeşlerinize emanetsiniz" diyen Vali Hüseyin Avni Mutlu'yu bandoyla karşıladı.

-Direnen BELTAŞ işçilerinin çadırını dağıtan, 1 Mayıs'ta direnen kitlelere dayak atan polisi tebrik eden Murat Hazinedar.

-Taşeron işçileri dövdürdü, kendi adayını desteklemeyeni işten attırttı. Aynı Hazinedar'dan söz ediyoruz.

-Soma'da zorla AKP mitingine götürülen işçiler gibi, hakları için eylem yapan taşeron işçileri Umre dönüşünde zorla hava alanına getirten Murat Hazinedar.

-Partiden ufak bir tepki gelince de "Gücünüz yetiyorsa partiden atın beni" diyen ama atılmayan Hazinedar. Güçleri yetmemiş demek ki.

-2013'te sadece 21 bin TL vergi ödediği halde, yaptığım haberin üstüne 50 milyonluk malvarlığı beyanında bulunan, Tüv-Türk'teki satışın makbuzlarını beyan edemeyen Hazinedar.

-Fethullah Gülen deyince "Sayın Hocaefendimiz" nidasını dilinden düşürmeyen, emek sermaye çekişmesinde tavrını sermayeden yana koyan Hazinedar.


-CHP'li belediyelerin planları Büyükşehir'den geçmezken, diğer CHP'li belediyeler kendisinden doğru dürüst randevu bile alamazken AKP'li Kadir Topbaş'ın bir telefon uzağında olan, her fırsatta övgüler yağdıran, "İstanbul'un üstüyle uğraşmayalım, altını satalım" diyen Murat Hazinedar.

-"Kim takar Genel Merkez'i" deyip, Ahmet Misbah Demircan'la 3. Köprü'yü inceleyen; "Ne büyük ülkeyiz biz" nidaları atan Hazinedar. 

-CHP Beşiktaş İlçe Kongresi'nde istediği adayı desteklemeyen kadın partilinin el işi tezgahını dağıtıp, "Belediyeye girişini yasaklattığını" Meclis'te ilan eden Hazinedar.

-Yürütmeyi durdurma kararını dinlemeyerek taa kongreden "sevmediği" CHP'li belediye meclis üyesinin işyerini yıktıran Murat Hazinedar.

-"CHP içinde siyasi ensest var" dediği halde, bir tane yöneticinin "Ulan sen ne biçim konuşuyosun, haddini bil" diyemediği Hazinedar.

-Murat Hazinedar bu, canım kardeşim.

Mehmet Ağar'ı keyifle ağırlamış, şaşırmayacaksın. CHP'de olmasına şaşıracaksın.

Mustafa Sarıgül'ün şahsi avukatıyken, Eyüp'ten meclis üyesi olma hayalleri kuruyordu. Bir de baktı, Beşiktaş'a Başkan buldu kendisini zat-ı şahaneleri.

2014 yerel seçimlerinde aday belirleyen Parti Meclisi üyeleri ve Kılıçdaroğlu'nun 'hesabı kendisine sorulmasın' diye oluşturduğu 5'li komisyon hesap versin; Sarıgül'le neyin pazarlığı yapıldı da bu adam partinin başına bela edildi?

"3 kez CHP'den atıldım" diyen ve AKP'nin kolundan çıkmayan Hazinedar "yeniden atılsam da AKP'ye geçsem" diye beklemiyorsa ben de bir şey bilmiyorum.

Ama belli ki ortada bir "Kovmirem ula..." durumu var.

Bu Hazinedar, hakkında CHP tarafından açılan soruşturma neticesinde hazırlanan raporun Genel Başkanlık katında sümenaltı edildiği yalanlanmayan Hazinedar.

Kamil Oktay Sındır, İlhan Cihaner, Bülent Kuşoğlu'nun tek nüsha hazırladığı ve "Bu Hazinedar acilen ihraç edilmeli" dediği rapor nerede Sayın Kılıçdaroğlu?

Yorumlar