CHP’de onbinlerce üyeye hakaret!

CHP’de yapılması planlanan tüzük kurultayı öncesi operasyon haberleri devreye girdi.

Özellikle bazı Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekilleri odalarından çıkmayan gazetecilere, CHP Tüzük Kurultayı’nda görmek istediklerini servis ettirmeye başladı.

Bugün Milliyet Gazetesi’nde Meriç Tafolar imzasıyla ‘İlgezdi kriterleri’ başlıklı haberde CHP’de yapılması planlanan Tüzük Kurultayı’nda İstanbul 1. Bölge önseçiminden birinci çıkmış, CHP PM üyesi ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi hakkında tüzükte düzenleme yapılacakmış gibi bir ifade kullanıp, ağır siyasi linçe çanak tutmaya çalıştığı anlaşıldı.

İlginçtir ki, bugüne kadar CHP’de ilk defa yaşanan bir durummuş gibi bu olay abartılarak defalarca kamuoyunun gündemine taşınması, bunun en büyük ispatı.

GÖRMEZDEN GELDİKLERİNİZ!

Şöyle bir göz atalım;

Genel Başkanın yakın akrabaları Milletvekili, Parti Meclis Üyesi olmadı mı? Bunları ne yazan ne de dile getiren var! Sarıgül’le pazarlık yapılıp eski eşi Aylin Kotil Beyoğlu’nda, kendisi büyükşehire, büyük oğlu Şişli’ye başkanvekili, avukatı Beşiktaş’a belediye başkan adayı yapılmadı mı?

Geçen dönem Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın eşi Neriman Posbıyık Zonguldak’ta milletvekili adayı olmadı mı? Hemen ardından Genel Başkanının anahtarından parti meclisi üyesi adayı olmadı mı?

Bir kez olsun kamuoyunun gündemine gelmiyor.

İzmir Milletvekili Musa Çam’ın oğlu Emre Çam Parti Meclisi Üyesi oluyor kimse konuşmuyor.

Daha önce Şinasi Öktem’in kız kardeşi Güldal Okuducu hem Kadın Kolları Genel Başkanı hem Parti Meclisi Üyesi hem de atamayla Bursa milletvekili oluyor. Kimsenin bir şey dediği yok.

Ankara’yı CHP’ye kaybettiren adamın oğlunu Çankaya’da Belediye Başkanı yaparken, Mustafa Sarıgül’ün oğlunu meclis üyesi yaparken aklınıza gelmedi mi bu maddeyi tüzüğe eklemek?

Şimdi mi aklınıza geldi?

Mehmet Moğultay’la Bayram Ali Meral’in oğlunu İş Bankasına yönetim kurulu üyesi atıyorsunuz.

Babadan oğula atamalarla hanedanlık düzeni kurulmuş önseçimden gelenleri yargısız infaza maruz bırakacaksınız!

Daha bunun gibi yazabileceğimiz sayısız örnekler var.

Ayrıca biz yayın organı olarak kimseyi akrabalık ilişkileriyle değil, bireysel verdikleri mücadelelerle değerlendiriyoruz. Dolayısıyla verdiğimiz bu sayısız örneklerden neden ‘Gamze Akkuş İlgezdi hakkında linç kampanyası yapılmaya çalışılıyor’ sorusunun cevabını da arıyoruz. 

Aklımıza gelen ilk cevap; AKP’nin kalesi olarak görünen İstanbul’un Ataşehir ilçesini CHP’ye kazandıran başarılı Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi olması mı?

Eşinin şahsı üzerinden başarılı bir belediye başkanının ailesine kundaktaki bebeğine kadar yıpratmaya çalışan dil uzatan AKP’ye yaranmaya çalışan medyanın işi diyelim.

Peki, bu anlayıştaki gazetecilerle CHP’nin hakim huzurunda yapılan önseçimlerinde oy veren üyelerine de ‘çıkarcı’ muamelesi yapan onları makul şüpheli gösteren gazetecileri, sabahtan akşama kadar odasından çıkarmayan ve her türlü kulis bilgisini veren MYK üyelerini ve danışmanlarının amacı nedir? Merak ediyoruz doğrusu.. 

Madem öyle ‘kol kırılır yen içinde kalır’ demeyeceğiz. Bizde CHP’ye yakın bir yayın organı olarak CHP’nin içinde AKP çıkarlarına bu denli hizmet eden gazeteler üzerinden partililerine operasyon çekmeye çalışan idarecileri ve çalışanları deşifre edeceğiz.

Bir yurttaş olarak sesleniyorum;

Ey CHP Genel Merkezi!

Uyuyor musunuz? Gaflet uykunuz ne zaman sona erecek?

Partililere makul şüpheli muamelesi yapılıyor. Ağzınızı açmıyorsunuz.

Seçmekle seçilmekle insanlar cezalandırılamaz.

Aileleriyle yargılanamazlar. İnsanların bireysel mücadelelerini görseniz gerçeği anlarsınız.

Geçmişinde kocasının evine gelirken babasından devraldığı CHP’li kimliğini ve ailevi mücadelesini görmeyeceksiniz, sol, emekçi çizgide devlet memuruyken verdiği mücadeleyi görmeyeceksiniz, siyasal birikimini görmeyeceksiniz, entelektüel çizgide olgunlaştığını görmeyeceksiniz. Vizyonunu hiçe sayacaksınız.

Onun iyi yetişmiş bir cumhuriyet kadını olduğunu görmeyeceksiniz, alanlarda verdiği mücadeleyi görmeyeceksiniz, örgütün yanında olduğunu görmeyeceksiniz.

Ona oy verenleri çıkarcı ilan eden gazeteci müsveddelerini el üstünde tutacaksınız.

 

Ağzınızı açıp bu ithamlarda bulunanlara cevap verme gereği duymayacaksınız.

Üstelik Kurultayda onun adına sahte imza ile divana dilekçe gönderip adaylıktan çekildi diyenleri araştırmayacaksınız ondan sonra adaletten söz edeceksiniz. İnandırıcı olamazsınız.

Selina Doğan'a yapılan haksızlığa ne demeli? Onu da sahipsiz bıraktınız. Savunma gereği bile duymadınız. Kendisinin kürsüden o kelimeyi hangi amaçla söylediğini siz de biz de biliyoruz.

Kadın milletvekillerine yönelik sürdürülen bu itibar suikastçilerinin hangisine "Haddinizi bilin" dediniz? Kadın mücadelesini ön plana çıkartan CHP'li milletvekillerine yönelik bu istikrarlı linç kampanyasının amacını anlamak gayet mümkün.

Ama CHP yönetiminin görmezden gelmesini anlamak? O mümkün değil işte.

AKP'yi kendi kalelerinde yenen belediye başkanlarına karşı havuz medyası zaten görevleri olan, yapmaları gereken karalama çalışmalarını sürdürüyor. CHP yönetimine de, havuz medyasının peşine takılmak mı düşüyor bu strateji içerisinde?

Ama emin olun, biz kimin ne yaptığını biliyoruz, bugüne kadar CHP’ye zarar gelmesin diye susmuş bir yayın organı olabiliriz.

Bu yayının Yazı İşleri Müdürü olarak söylüyorum;

Ben Mahsun Fidan, koskoca Çağdaş Ses ailesi olarak bundan sonra susmayacağız!

Çünkü gördük ki biz sustukça CHP içerisindeki AKP işbirlikçileri cesaretleniyor.

CHP’de bu düzen değişmelidir ve gün gelecektir beşli komisyonunda, beşli komisyonun içerisinde yaşanan olaylarında divana sahte dilekçe gönderenlerinde en adaletli ve şeffaf bir şekilde hesabı sorulacaktır.

Bu parti gücünü merkez atamalarına dayandıranlarla değil alnının akıyla önseçimlerden çıkanlarla yükselir. 

CHP Genel Başkanı bile önseçime girerken kendini merkez atamalarına emanet edenler dururken önseçime girenlerin kadın olduğu için birinci olanların erkek egemen bir anlayış içerisinde linç edilmesine karşı sessiz kalmayacağız!

Cevabımız emin olun ki çok ağır olacaktır!

Bunları yapanlar AKP’ye hizmet eden uşaklardır.

Onları deşifre etmekte bizim boynumuzun borcu olsun.

Yorumlar