CHP iktidara geliyormuş!

 

Önümüzde seçim varmış.. 

Haziran'da Güneş doğacakmış.. 

Niye aday olmuyorsun diyorlar, sondaki lafımı başta söyleyeyim:

Hicap duyduğum için.

Niye mi aday olmuyorum? 

Oturun ve sadece 5 dakika salim kafa ile düşünün, gurur duyuyorsanız eğer vardığımız sonuçtan, diyecek hiçbir lafım yoktur.

Biz ne kadar "artık sağcı" siyasetçi varsa, onları CHP çatısı altında makamlarla donatmaya çalışan bir anlayışın, siyasi dolgu malzemesi olmaktan başka ne yapabiliyoruz?

Bu adamlar çok kıymetliydi de, bizim mi haberimiz yoktu? Yok, öyleyse geçmişte onların olduğu partilere oy vermediğim için, Türkiye’yi kalkındırma projesi içinde benimde katkım olmadığı için, tüm yurttaşlarımdan özür diliyorum…

Dün hata yaptık!.. Önce tam bağımsız Türkiye dedik, Mustafa Kemal’in askerleriyiz dedik, önce insan dedik, emeğin kutsallığından bahsettik, halkların kardeşliğinden bahsettik.

Halkı sömüren, elini devletin cebinden çekmeyen halk düşmanlarıyla işbirliği yapmadık ve ömrümüzün 20 yılını bu uğurda harcadık.

Yani kısacası hata yaptık, hata!..

Birileri bu partiyi baraj altında kaldığında terk edip, iktidar çanakları yalamaya giderken biz buradaydık. İnadına özgürlük, inadına CHP diye haykırdık.

Cebimizdeki son kuruş para ile simit alıp karnımızı doyururken, partinin bayrağını asmaya devam ettik. Kapısı açık kalsın diye Ata ocağının, okulun ancak ikmal sınavlarına gittik.

Ey beyler;  

Siz bürokrasideki sıcak koltuklarınızı korumaya çalışırken, halkın cebinde eliniz varken, biz adını duymadığımız, yüzünü görmediğimiz belki de hiçbir zaman tanıyamayacağımız insanlar ölmesin, sömürülmesin diye mücadele verdik. 

Şimdi devran sizin devranınız. 

Dönün dönebildiğiniz kadar. 

Döne döne durabildiğiniz yer, benim Ata ocağım CHP ise eğer, hangi durakta ineceğinizi merak ediyorum.. 

Size yer açmak için kaldırılacaksa yoldaşlarım, ben de oturmuyorum, buyurun adaylıklar sizin olsun. Bizim liyakatimiz siz varken yetmez zaten!

Yorumlar