Kılıçdaroğlu olağanüstü kurultayı derhal toplamalıdır!

Memleket yangın yeri; darbe travması, ekonomik kriz, sapıklığı aile gibi kutsal bir kurumla mübah kılmaya çalışanlar, işsizlik, terör, sınırımız ötesinde bizimde dahil olduğumuz savaş, Fener-Cimbom derbisi, evlilik programlarındaki kavgalar, milletvekillerinin tutuklanması, 3 milyon misafir mülteci, çöken patlayan madenlerimiz ve iş kazaları, hayat pahalılığı, yüzbinlerce KHK ile işten atılıp fişlenen kamu çalışanları, kafa kesen IŞİD imajlı türk tipi demokrasi savunucuları, mezhep savaşları, bide yetmezmiş gibi sürpriz yaparak yarışı kazanan Trump, terbiyesiz avrupa, çığ gibi büyüyen kanser vakaları ve GDO lu gıdalar, ayın sadece bir haftası yeten asgari ücret ve emekli maaşları, bıyıksız bakanların hala var olması, birilerinin Davutoğlu’na hakkını helal etmesi, vs...

Vatandaşın gündemi bu yukarıda yazdığım belli başlı sorunlardan ibaret peki çözüm ne? CEVAP: Cumhurbaşkanı + AKP + MHP’ye göre başkanlık.

Bu model başkanlık gelirse kimse darbe yapamayacak, krizdeki ekonomi şak diye çözülecek, sapık olan birine kız vermemek suç sayılacak, işsizliği ağıza almak yasaklanacak, terör ile yeniden masaya oturulacak, Ortadoğu’daki savaşlar biticek bitmesede medyanın bildirmesini yasaklarız herkes bitti zanneder, Fener – Cimbom maçına gelince fener taraftarı bunu hak etti, ne demek MUSTAFA KEMAL‘in askerleriyiz? Hükmen Cimbom galip sayılacak, evlilik programlarında daimi imamlar görevlendirilip izdiham azaltılacak, miletvekillerinin vekilliği düşüceği için tutuklu vekil kalmamış olacak, mültecilere oy hakkı verilecek ve ev sahibi olucakları içinde mülteci sorunu bitmiş olacak, madenlerde ve iş kazalarında ölenlerin kaderlerine üzülüp güzel öldükleri için seveceğiz. Hayat önemli bir konu; ucuz olamaz, akla aykırı, tabi ki hayat pahalılığı olacak, KHK’lar ortadan kalkacak, FHK’lar gelecek. Öyle tek bir akılla değil, bütün ulemanın takdiri ile FETVA HÜKMÜNDE KARARLAR alınacak, mahkemelere iş bırakılmaycak, demokrasi meselesi kalmayacağı için herkes aynı tip olucak,TRUMP meselesi biraz sakat o Amerikan halkının ayıbı ama Avrupa’ya adab-ı muaşeret dersi muhakkak vereceğiz, kanser konusuna gelince serbest piyasa var diye sizde GDO’lu ürünler almayın, biz getirdik diye siz yemek zorundamısınız? Ama başkanlık bu soruna da çözüm bulacak; açlıktan öleceksiniz artık. Asgari ücrete gelince, siz seçtiniz bizi kendi düşen ağlamaz, bıyıksız bakanlar meselesi o iş kolay ektiririz, esas mesele açık bu sorunları görmeyip iktidarın bir önceki başına hakkını helal edenleri milletin yüreğine havale edeceğiz.

Gördünüz mü başkanlık nelere kadir!

Sayın Kılıçdaroğlu 6 yılı aşkın bir zamandır bir çok seçimdir görevdesiniz, Allah uzun ömür versin ama sizden bir ricam var ben yazmak istemiyorum, siz düşünüp bir hatırlayın ve cevabını kendinize verin; 2011’de yemin krizinde tükürdüğümüzü yaladık mı? Laikliğin bu ülkede tehlikede olmadığını söyledik mi, “devlet içerisinde cemaatçi bir yapılanma olduğuna inanıyor musunuz” diye sorduklarında “ben öyle bir yapılanma olduğunu düşünmüyorum” dedik mi, “Ben ATATÜRK’savunmak zorunda değilim” diyenleri MYK üyesi yaptık mı, daha sayabiliceğim onlarca sıkıntılı soru var ama saymayacağım. Son sorum; kaç seçimdir bu adama yeniliyoruz hiç düşündünüz mü?

Sayın Genel Başkan;

Ben bir kız çocuk babasıyım. Ülkemin çocuklarının geleceğinden çok büyük bir korku duyuyorum, muhtemelen Nisan ayında yapılacak referandum hepimizi büyük bir kaosa sürükleyecek ve o saatten sonrada CHP’nin başında kimin olduğunun, kimin milletvekili olduğunun kimin il, ilçe başkanı olduğunun bir önemi kalmamış olucak. Sizin devletin bir bürokratından, miletvekillerinin muhtarlardan hiç bir farkı kalmamış olacak. Belediye başkanlarına gelince hedefi büyütmek zorundalar öyle ilçe belediye başkanlığı diye bir şey kalmayacak, bölge belediye başkanlıkları geliyor yani muhalefetin kazanamayacağı bir sisteme hazır olun. Size düşen bu kadar iç meselenin olduğu bir ortamda gerçeği görmek ve işi delegeye bırakmadan, imzaya bırakmadan bu büyük tehlikenin karşısına tek bir vücut olarak çıkabilmek için sizin olağanüstü bu durumun karşısında olağanüstü kongreyi toplayıp seçimli ve başkanlık referandumuna karşı neler yapabiliriz konularını içeren gündemle kongreyi toplamanızdır. Aksi taktirde referandum sonrası zaten o kongre olağanüstü şekilde toplanır ama iş işten geçmiş olur bu büyük sorumluluk sizin üstünüzdedir. Ya bu tehlikenin karşısında yapabiliceğiniz en büyük hamle olan bu kongre kararını uygularsınız yada tarihin makus talihliler kısmına yazılırsınız.

İmza: gerçek bir dost...

Yorumlar